Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > ������������������������ ve Sosyal G������������venlik Sorunlar������������
 
Çifte sigortalılık mümkün mü?
Bir arkadaşım patronu tarafından işten çıkarıldı.11 yıldır aynı yerde sigortasız çalışıyor.Ancak bu arkadaşımın üzerine kayıtlı bir işletme var.(ağabeyi işletiyor).Dolayısıyla Bağkur a kayıtlı. Bu durumda kendisini işten çıkaran patronundan geçmişe dönük olarak sigorta bedelini veya bağkur primlerinin karşılığını talep edebilme hakkı varmı?
Kimden:umutlu Tarih:10.05.2004
 
YANITLAR
Sayın yetkililer kapadokya bölgesinde enaz dört bin işci s.s.k sız calışıyor ama sizlerin göndermiş oldugu mufettişler hic birşeyler yapamıyor cünkü biryere baskın yaptıkları zaman bütün kapadokya bölgesi duyuyor ve bu işci arkadaşların s.s.k calışmalarına gönlümüz razı olmuyor en az yirmi senedir s.s.k sız calışanlar var lütfen bu arkadaşlara yardımcı olun teşekkür ederim
Yanıtlayan:Ahmet Aktürk | Tarih:17.6.2004
geriye dönük 10 yıl zamanaşımı baz alınır. 10 yıllık pirim ödeme tutarı kişiye verilmez.ancak sigortalı olarak işlem görür.vergi mükellefiyetinden dolayı bagkur varmış.bağkur pirimlerini geri alamaz.emekliliğinde günler çakıştığından artı gün olarak baz alınmaz ödenecek pirim maaş bağlamında kazanca esas tutarında dikkate alınır.
Yanıtlayan:muhammed | Tarih:25.5.2004
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100