Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Kat M������������lkiyeti Sorunlar������������
 
En üst kata suyun çıkmaması
Ben Eskişehirde 10 kat 40 dairelik binanın onuncu katında kiracı olarak ikamet etmekteyim. Binanın yüksek oluşundan dolayı üst katlara şehir şebeke suyu hiç çıkmamakta veya çıksa bile şofben gibi cihazların çalışmasını bile engelleyecek kadar son derece tazyiksiz çıkmaktadır.

Eskişehir su idaresine konunun incelenmesi ve şehir şebekesinden kaynaklandığı tespit edildiği taktirde aksaklığın derhal giderilmesi; aksaklığın binadaki tesisatın eksikliği veya arızalı oluşundan kaynaklandığı tespit edildiği taktirde ise apartman yönetimine giderilmek amacıyla bildirilmesi talepli bir dilekçe verdim. Dilekçeme yapılan inceleme sonucunda aksaklığın şehir şebekesinden kaynaklanmadığı diğer binalara verilen su kadar bizim binamızada su verildiği şebeke deposu yüksekliği ile binanın yüksekliğinin aşağı yukarı aynı hizada oluşundan dolayı bu problemin yaşandığı şeklinde cevap verildi.

Bu sorunun ancak binaya takılacak hidrofor sistemiyle çözülebileceği tarafıma yazılı olarak bildirilmiştir. Ancak bina sakinleri hidrofor için masraf yapmak istememektedir. Bana her konuda sonsuz destek vermektedir. Ben Kat mülkiyeti kanunu gereği su tesisatının binanın ortak malı olduğunu biliyorum. Ancak bu durumda uyulması gereken işlem ne olmalıdır. Bana bu konuda bilgi verirseniz size çok minnettar kalacağım. Vereceğiniz bilgi için size şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.
Kimden:Ramazan AVCI Tarih:25.04.2007
 
YANITLAR
Yönetime dilekçe verin yapmazlar ise Sulh Hukuk Mahkemesine müracaat etmelisiniz.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:26.11.2007
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100