Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Aile Hukuku Sorunlar������������
 
2 günlük evlilik sonucu boşanma
15 ağustos günü evlendim.17 ağustosta evliliğim filen sona erdi. Eşimle balayına gittik.Eşim yanımdan ayrılarak karakola gitti. Sözde ben onu tartaklamışım hırpalamışım seni öldürürüm diyerek tehdit etmişim. İfadesinde belirtmemiş ama bütün bunları cinsel olarak yetersiz olduğumdan dolayı yaptığımı söylüyor ..erkeklik için gerekli raporu aldım. Eşim karakolda kaldı ben se kendi özel aracımla memleketime döndüm.onu da abisi gidip aldı .gelir gelmez beni karakola şikayet etmiş vücudunda oluşan morluklar için doktor raporu almış ve benden şikayetçi olmuş..morlukların nasıl oluştuğu konusunda bir fikrim yok ..sanırım kendisi yapmış olabilir. Anlaşma yaptık düğünde takılan altınlar karşılığında boşanmayı kabul ettim.ancak sözünde durmadı ve ayda 1000 YTL nafaka ve 40 bin maddi 40 binde manevi tazminat istiyor .
 
Olaylar olurken yanımızda kimse yoktu.bana yapılan suçlamaları ispat edemez .ben de edemem..hakim kime inanacak? Eğer yaptıysam bile 2 günlük evlilik için ömür boyu nafaka ödemeye mahkum edilebilir mıyım ?ayrıca tazminat vermek zorunda kalır mıyım?  
Kimden:serkan Tarih:13.11.2007
 
YANITLAR
Ne sizin iddialarınız ne de karşı tarafın iddiaları tek başına anlam ifade etmez. Şahit, doktor raporları v.s. gibi deliller boşanma kararında etkili olur. Nafaka ve tazminata gelince bunlar kişiye özel durumlardır. Tarafların sosyal ve ekonomik durumları,evliliğin süresi, kusur durumu v.s. gibi etkenlere göre belirlenir.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:19.11.2007
asgari ücret ile calısıyorum..sadece ıkı günlük bır evlılıgımız oldu.her ıkımızde ıddealara sahıt gösteremıyoruz.bu durumda nafaka yada tazmınat ödermıyım ? 2)şayet hakım benı nafaka yada tazmınat ödemeye mahkum ederse,bosanmaktan vazgectım dıyebilme hakkım var mı ?bu durumda hakımden alacagım cevap ne olur ?tesekkurler
Yanıtlayan:serkan | Tarih:23.11.2007
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100