Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > ������������������������ ve Sosyal G������������venlik Sorunlar������������
 
Babamdan ölümü ile aldığım maaş, işe girmem nedeni ile kesilir mi?
1997 yilindan beri babamdan yetim maaşı alıyorum. Yaklaşık bir senedir de özel bir şirkette sigortalı olarak çalışıyorum. Babamdan aldığım maaşın kesilmesi gerektiğine dair bir duyum aldım. Bugune kadar aldigim maaşları da faizi ile geri ödemem gerekiyormuş. İşe girerken sigorta numarası aldigim halde kimse beni uyarmadı, herhangi bir uyari ya da bildirim almadim. Konu hakkinda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Kimden:Tuba ERDURAN Tarih:10.05.2004
 
YANITLAR
Babanız emekli sandığına bağlıysa hiçbir sorun yok emkli sanığına bağlı bir işyerinde çalışmadığınız sürece maasınızda her hangibiR değişiklik olmayacak şayet emekli sandığına bağlı çalışıyorsanız ve yetim maaşını emekli sandığından alıyorsanız çalışmaya başladığınız tarihten itibaren kesilmesi lazım Not : SSK için bilgim yok fakat kanun aynıdır sanırım SSKdan maaş alıyor ve ssk lıysanız maaşınız kesilir
Yanıtlayan:sysopr | Tarih:12.5.2004
Merhaba,Sizin sigortalı çalışmaya başladığınız tarihte bir dilekçe ile SSK'ya başvuruda bulunmanız gerekirdi. Bildiğim kadarıyla sigortalı çalışmaya başladığınız tarihten itibaren aldığınız maaşları %50 fazlası ile geri ödemeniz gerekiyor.
Yanıtlayan:Hülya | Tarih:12.5.2004
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100