Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Kira S������������zle������������meleri
 
Sürem dolmadan evden çıkabilirmiyim?
1 yıllığına ev kiraladım. 5 aydır oturduğum bu eve eve hırsız girdi bu nedenle vaktim dolmadan tahliye etmek istiyorum. Ev sahibim benden kalan sürenin de kirasını istiyor ne yapmalıyım?
Kimden:Tulga Tarih:20.12.2001
 
YANITLAR
Vaktinden önce yani kira kontratındaki süre dolmadan evi tahliye etmeniz durumunda ve kiralayanın yani ev sahibinin talebi doğrultusunda bir miktar ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.
 
Fakat bunun için kiralayanın evi yeniden kiraya verememesi gerekir. Mahkemece bu durumda kiralayanın evi ne kadar sürede kiraya verebileceği araştırılıp o kadar bir süre için kira ödemenize karar verilir. Uydulumada ortalama 3 ay kadar bir sürede yeniden kiraya verilebileceği değerlendirilmektedir. Bunun için taşınmazın durumu, çevresi gibi özellikler de dikkate alınmaktadır.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:26.05.2008
Ev sahibi ile yazılı bir kira kontratı yapıp yapmadığınızı ve yapmışsanız bu sözleşmeye ne tür hükümler koyduğunuzu bilemiyorum. Eğer yapmamışsanız veya sözleşme yapmış olup da özel olarak taahhütte bulunmamışsanız, her zaman evden çıkma hakkınız vardır. Siz müsterih olun, ev sahibi uğraşsın.
Yanıtlayan:Yahya DERYAL | Tarih:6.3.2002
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100