Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > ������������cra ������������flas Sorunlar������������
 
Boş senete imza attım.
Bir sigorta acentesi ile çalışıyordum ondan kendi müşterilerime sigorta poliçesi kestiriyordum. Bu durumda yaptırmış oldugum sigorta poliçeleri karşılığı kendisine acık senet imzalamıştım. Yaklaşık 7.000 ytl borcum birikmişti ve ben bu borcun 4.000 ytl sini ödedim geriye kalan 3000.ytl si için 2 ay gibi bir zaman vermişti ama işlerim bozuldu ödeyemedim ve benim açık verdiğim senede 10.000 ytl olarak doldurup icra takibi başlattı ben savcılığa suç duyurusunda bulundum ve yaptırmış oldugum poliçelerinde listesini verdim ama icra devam ediyor aracımın üzerine haciz kondu.Ne yapabilirim?
Kimden:hüseyin akgül Tarih:17.07.2006
 
YANITLAR
Asliye Hukuk Mahkemesinde menfi tespit davası açacaksın. Davayı açarken icra takibinin teminat karşılığında durdurulmasını talep et. Ancak bu davada iddianı ancak senet kıymetinde yazılı bir belge ile ispatlamak zorundasın.
Yanıtlayan:BAŞAK S.B. | Tarih:28.10.2006
Açığa atılan imza hukuk sistemimizde korunmuyor.Savcılığa şikayet emeniz yetmez.Menfi tespit davası açmanız gerekir.İddianızı ancak yazılı olarak ispatlayabilirsiniz. Yemin delili de uygulanabilir.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:30.7.2006
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100