Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > ������������cra ������������flas Sorunlar������������
 
İcra takibi ve Maaş haczi
Ayrıldığım eşim mahkeme kararıyla 20.000.-YTL. Tazminat ve 400.-YTL. Nafaka kazandı. Ancak bu konu tarafıma henüz tebliğ edilmedi. Ben emekli sandığından 800.-YTLemekli maaşı alıyorum. Başka hiçbir gelirim,menkul yada gayrımenkulüm yok.
1.Karar ne kadar zamanda tarafıma tebliğ edilir.tarafıma tebliğ yapılmadan herhangi bir icra takibine girebilirlermi?eğer tebliğ edilmeden icra takibine girerlerse itiraz etme hakkım varmı?
2.Benim bu paraları bu tutarlarda ödemem söz konusu olamaz. Bunun için nasıl itiraz edebilirim? Bu itirazımda neleri belirtmem uygun olur?
3.İtiraz etmeme rağmen kabul edilmezse bu paraları ancak benden icra yoluyla alabilirler.Bu takibat sırasında maaşımın ne kadarını keserler?
4.Şu anda oturduğum evdeki eşyaların bir kısmı ev sahibine ait,bir kısmı da beraber yaşadığım hanıma ait.ev sahibine ait olan eşyalar, kontratta ; markaları, modelleri ile kaç adet oldukları belirtilmiş durumda ancak kontrat sadece kefil , ben ve ev sahibi arasında düzenlenmiştir. Bunun illaki notere onaylatılması gerekirmi? Diğer eşyalar ise beraber yaşadığım hanıma ve onun oğluna ait(bunların hepsinin belgeleri ve faturaları var) eşyaların bana ait olmadıklarını ispat etmeme rağmen icra için geldiklerinde bu eşyaları götürebilirler mi?
Kimden:murat Tarih:20.12.2006
 
YANITLAR
tazminat için maaşınızın 1/4 ünü keserler.Birikmiş nafaka için de durum aynıdır. Eğer nafaka sürekli ise 1/4 ün dışında nafaka miktarı her ay maaşınızdan kesilir.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:21.12.2006
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100