Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Gayrimenkul Sorunlar������������
 
Bina Kimin
Yıllar önce babamın üzerine aldığım arsaya parasını ödeyerek kat yaptırdım. Babamın ricasını kıramayarak iki kız kardeşime de pay verip tapuyu üçe böldük. Birinci kata kızkardeşimim yerleşmesine müsaade ettim. Çünkü; kirada oturuyordu. İkinci kat için maddi destek vererek diğer kız kardeşimi oturttum. Üçüncü ve dördüncü katları da kendim yaptırdım ve oturmaya başladım. Fakat, kız kardeşlerim zamanla huzursuzluk çıkarıp annemi de yanlarına alarak bana cephe aldılar. Ailemi rahatsız ettikleri için taşınmak zorunda kaldım. Kendime ait olan üç ve dördüncü katları satmak istiyorum. Şimdi bina bizim iddiasında bulunuyorlar. Ancak bizi tanıyan herkes biliyor ki orası herşeyiyle bana ait. İkinci kattaki kardeşim inşaat ruhsat bedelini kendisi verdi. Diğer kardeşim sadece pencereleri değiştirdi. Başka bir katkısı yok.Şimdi de binaya girmemem için anahtarları bile değiştirmişler. Hukuken haklarım konusunda beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler.
Kimden:EROL KARA Tarih:25.04.2002
 
YANITLAR
Mülkiyetin tespiti davası açabilirsiniz.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:20.07.2008
Binanın hukuki durumu hakkında ayrıntı veriniz. Kat mülkiyetine geçildi mi? v.s.
Yanıtlayan:Editör | Tarih:26.4.2002
Eğer paylı mülkiyetse siz kendi payınız satabilir devredebilirsiniz, ancak elbirliği mülkiyeti söz konusuysa bu durum gerçekleşmez malınızı satamazsınız , ancak bu mülkiyeti paylı mülkiyete çevirerek satarsınız.
Yanıtlayan:genchukuk | Tarih:5.12.2006
Hayır , bina kat mülkiyetinde görünmüyor. Hepimizde arsa tapusu var. Ruhsatta Erol Kara ve hissedarları yazıyor. Çevre Temizlik vergisini ben ödüyorum. Ayrıca elimde rahmetli babamın evi yaptığıma dair savcılığa verdiği dilekçesi de var.
Yanıtlayan:EROL KARA | Tarih:7.11.2002
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100