Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Ceza Hukuku Sorunlar������������
 
Telefon Kayıtları
Eşimin abisi bizden bir gün sonra vereceğim diyerek borç aldı. Ancak ödemedi. Ben eşini yani eltimi arayarak paramızı vermesini istedim. Çok müsrif ve lüks düşkünü olduklarından paranın geri geleceğini ummuyorum. Bizim paramızı verin 'ben sizin borcunuzu ödemek zorunda değilim, sonra ne halt ederseniz edin dedim' telefonu kapatır kapatmaz kayın validemi arayan eltim kendisine hakaret ettiğimi söylemiş. Herkes bana yüklendi ve çok üzüldüm. Şimdi ona hakaraet etmediğimin ispat edilmesi için telefon kayıtlarının incelenmesi ve eltimin bana iftara ettiğinin ispatlanmasını ve verdiği manevi zarar nedeniyle manevi tazminat davası açabilirmiyim. En azından telefon kayıtlarının incelenmesini sağlayabilirmiyim.

Kimden:ipek Tarih:09.04.2008
 
YANITLAR
Telefon kayıtlarında geçmişe yonelik olarak sadece hangi numaranın hangi numarayı aradığı şeklinde tespit yapılabilir. Ne konuşulduğunun tespiti geçmişe yönelik olarak mümkün değildir.
 
Bu hususta kamuoyunda yanlış bir kanaat oluşmuştur. Sanki bütün konuşmalar banda alınıyor ve istendiğinde dinlenebiliyor zannediliyor.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:26.06.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100