Banner
  ANA SAYFA     FORUM     KONUK DEFTERİ     AYRINTILI ARAMA     İLETİŞİM     LİNKLER     REKLAM VER     ÜYE OL     AMACIMIZ  

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor





FORUM > Miras Hukuku Sorunları
 
Mirası red edersem babamdan bana borç kalır mı?
Babam emekli bir memur ve üzerinde hiçbir mal varlığı bulunmamasına rağmen devletten aldığı maaşı olduğu için kredi alabiliyor.Ama babamın çok fazla borcu olduğunu biliyorum ve bize bu konuda bilgi vermiyor.Eğer babam vefat ederse ve biz dahil bütün akrabalar ve herkes miras reddi yaparsa ne olur? Bankalar babamın borçlarını nasıl alırlar ?
Kimden:onur Tarih:19.07.2008
 
YANITLAR

herkes mirası redderse,babanızdan geriye kalanlarla borçlar ayrı taraflarda toplanır ve alacaklılar arasında alacakları oranında paylaştırılr.

Yanıtlayan:utku | Tarih:08.12.2008
Miras üç ay içinde reddedilebilir. Süresi içinde reddolunmadığı takdirde miras, mirasçı tarafından kabul edilmiş sayılır. Buradaki üç aylık süre, kanuni mirasçılar hakkında, miras bırakanın ölüm gününden itibaren işlemeye başlar. İstisnai gerekçelerle, ölümden haklı nedene dayanarak haberdar olmayan mirasçı hakkında, red süresi, ölümü öğrendiği tarihten itibaren işlemeye başlar.
Madde 605.- Yasal ve atanmış mirasçılar mirası reddedebilirler.
Ölümü tarihinde miras bırakanın ödemeden aczi açıkça belli veya resmen tespit edilmiş ise, miras reddedilmiş sayılır.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:20.07.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam Alanı







Zirve100