Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Kat M������������lkiyeti Sorunlar������������
 
Kalorifer yakılmaya başlanır mı?
Bu sene 12 temmuz itibariyle kooperatifimizin çekilişleri yapıldı ve üyeler kendi dairelerini yaptırmaya başladı. Kirada olduğumuz için biz bu sene taşınmak istiyoruz fakat bir kaç aya kadar kaç daire taşınmış olacak ve kışın kaloriferler yakılacak mı bilmiyoruz. Bazıları bir daire bile taşınsa yakılmak zorunda derken bazıları da üye sayısının yarısı taşınmış olmalı diyor. Bu konuda yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Kimden:ESER SEZER Tarih:22.07.2008
 
YANITLAR
Kat mülkiyetine geçilmişse aidat toplanmaya başlanır. Kat mülkiyetine geçilmesi demek binanın fiilen tamamlanıp; yapı kullanma izninin alınıp kat mülkiyeti işlemlerinin bitirilmesi demektir. Eğer yapı kullanma izni alınmış ve kat mülkiyeti tamamlanmış ise aidat ödeyeceksiniz. Kaç kişinin taşındığının önemi yoktur.
 
Ayrıca kat mülkiyetine geçiş yapılmamışsa bile, "Kat irtifakı kurulmuş gayrimenkullerde yapı fiilen tamamlanmış ve bağımsız bölümlerin üçte ikisi fiilen kullanılmaya başlanmışsa, kat mülkiyetine geçilmemiş olsa dahi anagayrimenkulün yönetiminde kat mülkiyeti hükümleri uygulanır." Yani aidat ödenir
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:22.07.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100