Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Aile Hukuku Sorunlar������������
 
Eşim zaten evliymiş
Eşim meğerse daha önce birisiyle şiddetli geçimsizlik dolayısıyla evlilik iptali yapmış fakat savcılık 2006 yılından beri kendisini arıyormuş bu boşanmadan olayı.

Sormak istediğim bu benim lehime mi aleyhime mi ne kadar etkili acaba? Evlilik iptali neye göre yapılır? Peki benim evliliğim ne olacak? Buna karşı ne gibi suç duyurusunda bulunur ve hak kazanabilirim.

Bu olayda bence dolandırıcılık var çünkü benimle evlendikten 2 gün sonra boşanmak istediğini söyledi sebepsiz yere ve sonraki günler huzursuzluk çıkartıp sözde ailesine ve çevresine beni sapık olarak lanse etti. Bence kendisinde akıl hastalığı var ben de o yönde strateji yapacağım zaten şahitlerim var nişan döneminde birçok insana abartı derecesinde bağırıyormuş ben bilmiyordum ama onun akıl hastası olması acaba ona ceza hükmü verir mi vermez mi acaba? Savcılık onu bu boşanmamış sebebiyle arıyormuş. Belirttiğim hususlar yukarıdakilerden evlilik iptali için sadece şiddetli geçimsizlik yazıyordu onun belgesinde. Bu durumda sanırım benim evliliğim düşüyor. Evlendirme dairesi onun hakkında suç duyurusunda bulundu savcılık bu kurumun ifadesini almış acaba bir avanta olayı mı var yoksa diye birçok sorular sormuş. Olay zaten nüfus müdürlüğün uyarısıyla başladı. Kendisi hangi durumda bunu yırtabilir acaba kurtulmak için? Mesela bilmiyordum gibi bir şey söylese yırtabilir mi (bir arkadaşım söylemişti bunu kendini kurtarmak için yalan söyleyebilir diye). Kendisine umarım ağır cezalar uygulanır ve ben bundan tazminat alabilir miyim sizce çünkü düğün için birçok masraf yaptım ve olaydan etkilendim. Bize saldırması ailece, bana sapık diye hakaret etmesi, masraf yaptırması var ortada.
Kimden:benozan Tarih:29.07.2008
 
YANITLAR
Daha önce de bazı sorular sormuştunuz. Kendi kendinize hukuki yorumlarda bulunmanız bir şey ifade etmez. Meseleniz çok karışık ve buradan yanıtlanmayacak kadar uzun. İnceleme gerektiren bir konu.
 
Eşiniz hakkında savcılık kayıtları var ise bunların da incelenmesi gerekiyor. Bir avukata giderseniz bilgi ve belgelerinizi inceleyerek size yanıt verecektir.
 
Daha önce de yazdığımız gibi Boşanma davası açabilir ve tazminat talep edebilirsiniz. Önceden zaten evli olduğunu belirtiyorsunuz. Bu durumda da farklı hukuki işlemler söz konusu olacak. Bu nedenle bir avukata gidiniz.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:29.07.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100