Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > ������������������������ ve Sosyal G������������venlik Sorunlar������������
 
İşçi hakları

28-04-2008 ise basladim 06-08-2008 isten darp dolayisiyla ayrildim daha dogrusu yaka paca attilar sebebini soracak olursaniz maasimi alamiyordum vede ssk primlerim odenmiyordu jandarmaya gittim sikayet ettim hasteneye gittim kolumu sardilar incinme ve etten eziklik varmis. maasimi ne zaman odiyeceksiniz diye sordugumda bu olaylar oldu bana denilen jandarma tarafindan 4 dava acabilirsin 1.İs mahkemesi 2.Tazminat 3.darp 4.hakaret bunlar dogrumu efendim yada daha dava varmi ben bir bayan olarak magdur oldum ustelik 12-13 saat calismama ragmen. resepsiyon diye alindim ama yapmadigim is kalmadı temizlikten tutun yemege kadar ascilik bile yaptim sizin anliyacaginiz bir otelde neler yapiliyorsa hepsinide yaptim ve sonuca bakin 3.5 ayda 800 YTL maas odendi SSK ödenmedi maasimi istedim darp edildim.Haklarım nelerdir?

Kimden:selma Tarih:17.08.2008
 
YANITLAR

Teşekkür ederim iyi güzelde bunların hepsi olması icin avukat gerekli avukat icinde para gerekli o da bende yok zaten tek sorunum bu değil bir sorunum daha var boşanma ile ilgili manavgat side de yaşıyorum nere nasıl kime gideceğimi bilmiyorum sinirlerim cok bozuk bunalımdayım herşey üst üste geliyor bana birileri şayet var ise ki inşallah vardır yol gösterse neler yapmam gerektiğini söylese elimden tutsa Türkiyenin kanunları adaleti neyse öğretse bir insana yardım etse insanlık yapsa cok sevinirim 1 ay olacak bu olayın olmasına ve hala calışmıyorum iş arıyorum bunun hesabını kim verecek kimseye güvencem kalmadı bu olay cok sarstı beni kolumun agrısıda cabası umarım inşallah biri sesimi duyar tşkler. selma

 

Yanıtlayan:selma evcil | Tarih:02.09.2008
Antalya Baro Başkanlığına başvurun Adli Yardım Bürosu size avukat tayin edecektir.
 
Adres: Meltem Mahallesi 3822 Sok. Baro Han K.2 ANTALYA
Tel:+90(242)2386155 | Fax:+90(242)2371073
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:03.09.2008
Jandarmaya zaten şikayetçi olmuşsunuz. Soruşturmayı tamamlayıp Cumhuriyet savcılığına ileteceklerdir. Cumhuriyet Başsavcılığı da inceleyip sanıklar hakkında dava açabilecektir.
 
Hukuk Mahkemesinde darp ve hakaretten dolayı maddi zararınız varsa (tedavi giderleri v.s. gibi) maddi tazminat ve yaşadığınız üzüntü nedeniyle manevi tazminat davası açabilirsiniz.
 
Maaş alamadığınız ve SSK primleriniz ödenmediği için de İş Mahkemesine dava açabilirsiniz. Bu davayı açmadan önce Bölge Çalışma Müdürlüğü'ne şikayette bulunabilirsiniz.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:20.08.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100