Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Aile Hukuku Sorunlar������������
 
Velayet değişimi

4 Yıl Önce boşandığım eşime kendi isteğimle şu an 12 yaşında olan erkek çocuğumun velayetini kendi isteğimle verdim. Fakat son 5 Aydır oğlum bana eski eşimin evli bir erkekle yaşamakta olduğunu ve annesine karşı cıktığında ona sen benim hayatıma karışamazsın diye hitap ettiğini annesini bir kaç kez o kişi ile yatakta ve öpüşürken gördüğünü bende kalmak istediğini söylemekte ve bende takdir ederseniz ki çocuğumun velayetini almak istiyorum. Elimdeki tek delil oğlumun annesine ( Sen bu adamla yatmadın mı, Sen bu adamla Öpüşmedin mi ) Sorusunu sorduğu ve eski eşiminde ( evet yattım, evet öpüştüm sende kızları öpmüyormusun ne var bunda. ) gibi tabirler kullandığı cep telefonundaki ses kayıtlarıdır . Bu kaydı ve Avrupa çocuk haklarına göre çocuğun 10 yaşından sonra ebeveynnini kendi seçme hakkı çerçevesinde velayeti alma şansım nedir. çocuğun şahitliği gecerli olur mu. Ben de şu an bekarım..

Şimdiden teşekkürler...

Kimden:Aşkın BADEM Tarih:07.09.2008
 
YANITLAR
Velayetin size geçmesi için dava açmalısınız. Ama bu davada haklı sebepleriniz olması gerekir ve bu haklı sebepleri şahitler ve diğer delillerle ispatlamalısınız.
 
Eşiniz bekar olduğuna göre ilişki kurmasında bir sakınca yok. Fakat ahlaki boyutları aşan ve çocuğu olumsuz etkileyebilecek durumlar var ise iş değişebilir.
 
Mesleki tecrübemize dayanarak şunu söyleyebiliriz. Çocuğun yaşını belirtmemişsiniz ama onu ana baba arasında bir tercih yapmaya zorlamayın. İleride onun daha da kötü etkilenmesine yol açabilir. Bence bir kere daha düşünün yine de dava açmak istiyorsanız bir avukata danışın.Çocuğun psikolojik durumunu da göz ardı etmeyin.
Yanıtlayan:Site Yönetimi | Tarih:08.09.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100