Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

FORUM > Banka ve Kredi Sorunlar������������
 
Kara liste
Herkesin bildiği gibi, kredi borcunu ödeyemeyenler, 'kara liste' denilen, hangi mantıkla yaratıldığı ayrı bir konu, bir listeye alındılar. daha doğrusu 'alındık'. Ben de bir kartzede olarak birşey sormak istiyorum; 'kara liste' de olup olmadığımı, daha doğrusu hala o listede bulunup bulunmadığımı, internet üzerinden kontrol edebilir miyim? (bu soru pek hukuki bir soru olmadı ama forumdaki konulara göz atınca belki soruma cevap verecek birileri olur diye düşündüm) şimdiden teşekkürler.
Kimden:bt Tarih:27.12.2002
 
YANITLAR
Netten öğrenme şansınız yok. Ancak bir bankacı tanıdığınıza sormanız lazım. Zaten kara listeden çıksanız dahi kredi kartı vermiyorlar. Kanun var fakat bankalar yine bildiklerini yapıyorlar. Ayrıca TCMB başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için, aşağıda yer alan adrese nüfus cüzdanınızın ön ve arka yüzünün birer fotokopisi ile annenizin kızlık soyadı ve vergi kimlik numaranızı da belirteceğiniz bir dilekçe ile resmi olarak (posta yolu ile) müracaat etmeniz gerekmektedir. Bilgi edinilmesini rica ederiz. ADRES T.C. Merkez Bankası A.Ş. İdare Merkezi Bankacılık ve Finansal Kuruluşlar Genel Müdürlüğü Risk Merkezi Müdürlüğü İstiklal Cad.No:10 Kat: 14 06100 Ulus / ANKARA
Yanıtlayan:Savaş | Tarih:27.1.2004
Merhabalar, Bende 350.000 TL için karalisteye dahil oldum, bu konuda bilgi ararken bu foruma rastladım. Merak ettiğim madem bankalar kendi aralarında istedikleri bilgileri görebiliyorlar, asıl borçlu, kara adam olan biziz, kardeşim biz neden göremiyoruz kara listeyi ve o listeye kimin neden kaydettirdiğini göremiyoruz. Ben şimdi bu 350.000 TL için beni kara listeye eklettiren bankayı adam gibi kanunları olan bir ülkede olsam dava edebilir ve çokda güzel tazminat alırdım. Ama burası Türkiye, herkez istediği gibi at koşturuyor. Bu arada aklınızda olsun allah hepinizi HSBC'den korusun, düşmanımın başına böyle bir banka vermesin.
Yanıtlayan:NOH | Tarih:27.12.2004
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100