Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor





FORUM > Kira S������������zle������������meleri
 
Kira borcu için senet almıştım Tahliye yapabilirmiyim?
Kiracıyla yapmış olduğum kontratda ,kira bedelinin senet karşılığı alınacağını belirtip,senetleri aldım.kiracım ödemeler de aksaklık yapınca,senetleri icraya verdim.bu işlemden sonra kiracımın tahliyesini isteyebilir miyim?
Kimden:MURAT Tarih:28.12.2002
 
YANITLAR
Senetlerin icraya verilmesini Yargıtay Kira Hukuku anlamında tahliye için temerrüt saymıyor. Bu nedenle temerrüte düşürmek için 30 gün ödeme süreli tahliye ihtarlı ihtar çekmeli veya Borçlar Kanunu 269. maddeye uygun Kira için İcra takibi yapmalısınız.
Yanıtlayan:Siye Yönetimi | Tarih:26.05.2008
SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam Alanı







Zirve100